Ir sācies septembris, kad saule sāk sildīt nedaudz mazāk, dienas kļūst īsākas, augi sāk ienest ražu, lapu koki sāk mainīt lapu krāsu, bet skujeņi priecē ar savu nemainīgo izskatu. Šajā laikā svarīgi ne tikai priecāties par rudens burvību, bet arī, parūpēties par augu pienācīgu sagatavošanu ziemai, jo īpaši skujeņu!

Egles un citus skuju koku ieteicams mēslot divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Rudenī ir jāizvēlas atbilstoši minerālmēsli, kuru sastāvā esošie elementi palīdz augiem sagatavoties ziemas periodam, palielina auga izturību pret salu, samazina straujo temperatūras svārstību ietekmi, kā arī, saglabā auga krāsu. Skujeņiem, kam novērota pastipriāta skuju brūnēšana var izvēlēties minērālmēslojumu ar palielinātu magnija daudzumu, kas novērsīs turpmāku skuju brūnēšanu. Mēslojumu iestrādā augstē, ievērojot ražotāja norādītās ieteicamās devas. Pēc tam ieteicams bagātīgi aplaistīt stādījumus, lai paātrinātu mēslojuma izšķīšanu.

Lai arī rudenī lietus līst biežāk, temperatūras ir zemākas, nedrīkst aizmirst par augu laistīšanu, jo ne vienmēr nelielais lietus spēj pietiekami samitrināt augsni. Ūdens ir ļoti svarīgs skujeņiem, jo ūdens trūkuma sekas varēs redzēt tikai vēlāk, kad tie sāks brūnēt. Ūdens trūkums rudenī var samazināt auga ziemcietību un veicināt apdegumus pavasarī. Tāpēc – eglēm, tūjām, priedēm u.c. skujeņi rudenī ir jālaista līdz pat zemes sasalšanai. Arī pēc augu mēslošanas nedrīkst aizmirst par augsnes aplaistīšanu, lai minerālmēslojums varētu ātrāk nokļūt līdz augam.

Ja nepieciešams šajā laikā var veikt vēl pēdējos augu formēšanas un griešanas darbus- saīsināt šīs vasaras jauno pieaugumu, atbrīvot augu no nokaltušajiem, vecajiem zariem. Vēl pēdējo reizi veikt skujeņu dzīvžogu apgriešanu.