Strūklaka (lat. „fons” vai ‘’fontis” -  avota izteka, svaigs ūdens) ir arhitektūras objekts, kas lej vai izsmidzina ūdeni baseinā vai gaisā, pat piegādā dzeramo ūdeni, radot dekoratīvu efektu.

Strūklakas ar savu ūdens skaņu un interesanto rotaļu spēj ilgstoši piesaistīt skatītāju uzmanību, iepriecināt un atšķirt no ikdienas stresa.

Spilgts apgaismojums radīs īpašu ainavu un noskaņu vakara un nakts stundās. Strūklaka var kalpot ne tikai skaistumam, bet arī veicināt ūdens apmaiņu, bagātināt ar skābekli, netieši attīrot ūdeni vai radot labvēlīgāku vidi zivīm.

Strūklakas iespējams būvēt visdažādākos veidos. Ne vienmēr nepieciešams atklāts ūdens baseins. Tā teicami izskatīsies izlīstot no dzirnakmens vai oļu laukuma. 

Strūklaku sprauslu plašais sortiments rada iespējas daudzveidīgu formu izvēlei.

 

DĀRZA STRŪKLAKAS tiek būvētas pie privātmājām un sabiedriskos objektos. Strūklakas baseins tiek veidots vienkārši, vairumā gadījumu izklāts tikai ar speciālu hidroizolācijas plēvi un noformēts ar dekoratīviem akmeņiem.

 

 Dabīgā ūdenskrātuvē – dīķī, ezerā, vai pat upes attekā vispiemērotākās būs PELDOŠĀS STRŪKLAKAS.

 PROFESIONĀLAS STRŪKLAKAS kā atsevišķs elements tiek būvēts sabiedriskās vietās, pie prestižiem birojiem, privātmājām. Tā var būt nopietna būve, ar interesantu ūdens spēli, izgaismota. Pamats ir veidots no betona, hidroizolēts, apdarināts ar flīzēm vai akmens plāksnēm. Šādām strūklakām tiek būvēta atsevišķa sūkņu telpa ar sūkņiem, filtrēšanu un vadību. Tiek izstrādātas hidrotehniskās daļas, betona konstrukciju projekts vai skice ar aprēķiniem. Kopējais ieguldījums šādai strūklakai parasti nav mazāks par 10 tūkst. latu.


MUZIKĀLAS STRŪKLAKAS
ir mainīgu strūklaku grupa, papildināta ar gaismas efektiem, kuras ūdens rotaļa tiek saskaņota ar kādu muzikālu skaņdarbu. Lai radītu strūklaku kompozīciju ar gaismām, ir nepieciešams liels skaits sprauslu, apgaismojuma u.c. aprīkojuma. Nepieciešamais ieguldījums muzikālas strūklakas izbūvei parasti sasniedz vairāk kā 100 000  latu.


Piedāvājam Jūsu vajadzībām veikt projektēšanas darbus un izbūvēt jebkuru no iepriekšminētajiem strūklaku veidiem – sākot ar mazu strūklaku dārzā, līdz pat profesionālai muzikālai strūklakai.