Strauts izsenis ir kalpojis cilvēkam kā ūdens ņemšanas vieta un izdzīvošanas iespēja. Arī mūsdienās, uzlūkojot tas izraisa patīkamas emocijas ar savu tecējumu un kluso ūdens čalošanu.

Veiksmīgi ir ierīkot strautu teritorijā ar reljefu. Ja reljefa nav, to iespējams veidot mākslīgi, tādējādi radot vides telpiskumu. Mākslīgais strauts ir viens no visplašāk pielietotajiem ūdens elementiem pie dekoratīviem dīķiem un baseiniem. Tas var būt vienu līdz vairāku desmitu metru garš. Arī platumā tas var variēt no 20 cm līdz vairākiem metriem.


STRAUTS PALĪDZ ATTĪRĪT ŪDENI

Būvējot mākslīgu vai dabīgu ūdenskrātuvi tiek domāts par ūdens apmaiņu tajā. Lielisks veids, kā to izdarīt, ir izbūvēt strautu.

Ūdens strautā sajaucas ar gaisu, krītot pāri lielākiem vai mazākiem ūdenskritumiem. Ja ūdens tiek attīrīts ar biofiltriem, strauts ir tiem piemērots papildinājums. Strautu darbina speciāli tam paredzēti energoekonomiski cirkulācijas sūkņi,  kas recirkulē dabiskās vai mākslīgās ūdenskrātuves ūdeni.


STRAUTU VEIDI

Strautus būvē, lai tie izskatītos pēc iespējas dabīgi. Pārsvarā tā gultne un malas tiek izklātas ar lielākiem, mazākiem akmeņiem un oļiem. Gar malām veido stādījumus un atpūtas laukumus. Līdzīgi tas ir arī dabā, kur ūdens klātbūtnē veidojas augu oāzes.