Strūklaka Saules dārzā Nelielais skandāls ar remonta darbu laikā izraktajiem kauliem šogad aizkavēja strūklakas izveidi Saules dārzā. Tomēr beidzot tas brīdis ir pienācis, un uz svētkiem Bauskas iedzīvotāju acis priecēs jauna strūklaka.

Strūklakas oficiāla atklāšana nenotiks. Stāsta Bauskas Domes Īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Voldemārs Čačs: «Izmēģinājumā kārtā strūklaku ieslēdza jau 5. novembra vakarā, bet, turpinot remonta darbus, izslēdza. Tomēr Latvijas valsts neatkarības svētkos strūklaka darbosies. Pēc tam tā tiks demontēta uz ziemas periodu.» Līdz svētkiem tiks sakārtota arī strūklakas apkārtne. Ir panākta vienošanās arī ar tuvējās zemes īpašniekiem par viņu teritorijas sakārtošanu. Ir soliņi, tikšot izveidota arī nobrauktuve māmiņām ar bērnu ratiņiem.

Strūklaka tika iedarbināta atkal 13. novembra pēcpusdienā. Strūklas kā baltas sniega kupenas uzšāvās vairāk nekā metra augstumā. Stāsta SIA «Jaunbērzi AF» strādnieks Alfrēds Strancis: «Strūklaku darbina 2,2 kilovatu motors, kas šajā jomā neskaitās ļoti jaudīgs. Tai ir pievienotas arī gaismas, kuras ieslēgsies, uznākot tumsai, un tad strūklaka izskatīsies īpaši skaisti. Vasarā, protams, strūklaka darbosies ilgāk, vēsākā periodā laiku gan jau uzstādīs mazāku.»


Strūklakas darbībai tiks uzstādīta programma, un tā darbosies automātiski. SIA «Jaunbērzi AF» darbu vadītājs Dainis Muša uzsvēra, ka viņi pēdējā laikā ir ierīkojuši vairākas strūklakas, tai skaitā arī Iecavas centrā. Saules dārzā ūdenstilpē darbojas trīs dažāda lieluma strūklakas. Dažādais augstums esot nevis kļūda, bet gan projektētāja ideja. Un visskaistākā strūklaka noteikti būšot naktī, kad ieslēgšoties nakts apgaismojums.

 

Raksts publicēts portālā bauskasdzive.lv 16.11.2008
Raksta autors: Uldis Varnevičs