Teritorijā ierīkojot cieto segumu ir jāzina precīzs šo celiņu un laukumu lietošanas mērķis. Jāpārliecinās par laukumu lieluma atbilstību, praktisku izmantošanu un pareizu materiālu izvēli.
Ainavu arhitekti izveidos Jūsu vēlmēm un situācijai piemērotu projektu vai skici ar optimāliem izmēriem un ieteiks piemērotākos materiālus. Projekta izstrādes laikā tiek atrisināti būtiskākie seguma ierīkošanas jautājumi.


PROJEKTA NOZĪME

  • Noteiktas augstuma atzīmes
  • Rakstu izstrāde (krāsas, izmēri, faktūra, u.c.)
  • Precīzs materiālu daudzuma aprēķins
  • Virsūdeņu novadīšanas risinājums

Pirms darbu uzsākšanas mūsu speciālisti objektā izvērtēs esošās grunts īpatnības, augstuma līmeņus un sastādīs nepieciešamo materiālu un pakalpojumu vērtību.


BETONA BRUĢAKMENS
– visbiežāk izmantojamais materiāls laukumu un celiņu ierīkošanā. Lai bruģa laukums neizskatītos vienveidīgs no tā ir iespējams   izveidot dažādus rakstus kombinējot krāsu toņus vai kopā ar laukakmeni un granīta bruģi.

Pie ierīkošanas ir pareizi jāsagatavo pamatne, tā lai vēlāk neveidotos ūdens peļķes un vietās, kur  brauc mašīnas neizveidotos risas.


GRANĪTA BRUĢIS
– dažāda veida granīta bruģis vai akmens flīzes ir dārgākais segums, bet to nevar salīdzināt ar mākslīgi veidotajiem bruģiem. Akmeni ar katru gadu izvēlas arvien biežāk, jo materiāls ir mūžīgs.

No granīta bruģa var izveidot ļoti smalkus rakstus, kombinējot krāsas un formas tas iekļaujas  apkārtējā vidē.

Granīta bruģakmens uzklāšana ir ļoti laikietilpīga, jo katram akmenim ir jāatrod atbilstoša vieta.


IRDENIE SEGUMI
–  lielāko daļu izvēlas atjaunojot muižas dārzus, pils parkus vai lauku īpašumos, kur ierīkojot laukumus šie segumi neizskatās tik smagnēji kā bruģakmens.  Mūsdienās šos segumus izmanto retāk, jo to irdenās virsmas dēļ ir mazāk ērta staigāšana un kopšanai ir nepieciešams lielāks laika ieguldījums. Ļoti uzmanīgiem jābūt ar seguma frakcijas izvēli, tai ir jāatbilst lietošanas mērķim.

Populārākie ir

  • Oļu
  • Grants
  • Granīta šķembu segumi


DOLOMĪTA UN LAUKAKMENS PLĀKSNES
– atbilstoši krāsu gammai un formai var veidot ļoti interesantus rakstus un mozaīkas.

Ieteicams lietot mazāk noslogotās vietās – celiņu, privātmāju stāvlaukumiem un atpūtas laukumos.

 

KOKA BRUĢIS UN DEKINGI – no šiem segumiem iesakām ierīkot atpūtas laukumus, laukumus pie pirtīm vai terases. Koks kā materiāls ir patīkamāks un siltāks ja par to staigā ar basām kājām. Ļoti ērti dekingu izmantot taku un laipu izveidei pie dīķiem, ezeriem un upēm.

Ierīkojot dekinga takas vai laukumus ir jāizvēlas pareizais biezums un jāņem vērā katra koka īpašības izturības ziņā.


KOKA RIPAS UN AKMENS PLĀKSNES
šos seguma veidus ieteicams izmantot taciņu ierīkošanai, plāksnes izkārto atbilstoši soļu lielumam, tādējādi tās neizskatās masīvas un nesadrumstalo teritoriju.


KLINKERA BRUĢIS
– pateicoties neierastai toņu gammai var veidot ļoti izteiktus, dekoratīvus un antīka izskata laukumus.  Krāsu toņus viegli pieskaņot mājas apdares materiāliem.

Latvijā samērā maz pielietots seguma veids. Tiek ražots apdedzinot mālu ļoti augstā temperatūrā, tā rezultātā iegūstot blīvu struktūru, zemu ūdens uzsūci, augstu salizturību un izturību pret lielām mehanizētām slodzēm.

Tas ir prestižs un izturīgs seguma veids.