Mūsu klimata joslā pie rudens un ziemas īsām dienām  apgaismojumam ir liela nozīme. Rudens dienās saules gaismas ir maz. Sniegam nokūstot ar apgaismojumu dārzā varam panākt interesantas un noslēpumainas pavasara noskaņas, dārzam piešķirt pavisam citu veidolu.
Izstrādājot labiekārtojuma projektu, noteikti jāieplāno apgaismojuma sistēmas izvietojums, tad pie dārza labiekārtošanas darbiem būs zināmas konkrētas vietas kabeļu ierakšanai.

Svarīgi atcerēties, ka gaismas ķermeņi jāizvēlās atbilstoši ēkas un dārza kopējam stilam!

PROŽEKTORI – ar dažāda veida prožektoriem  izgaismo ēku sienas, koku un krūmu vainagus, strūklakas, ūdenskritumus vai akmeņus.

To mērķis ir panākt optimālo efektu konkrētā objekta izgaismošanā.

 

DĀRZA LAMPAS – atbilstoši apkārtējai videi dārzā plāno lampas, kuru izvēlē jābūt uzmanīgiem. Lampu augstums un nesamērīgs daudzums teritorijā  var radīt negatīvu efektu.


LATERNAS
tās lieto publisko ārtelpu izgaismošanai. Mērķis ir izgaismot ielas, pagalmus, stadionus, pludmales vai parkus tā, lai varētu pārvietoties diennakts tumšajā laikā.

Notiekot rekonstrukcijām publiskās vietās, pašvaldības vecās laternas nomaina pret jaunām, modernām, ekonomiskām un pilsētas arhitektūrai piemērotām.

ELEKTRĪBAS ROZETES - ja teritorijā būs nepieciešama elektroierīču darbināšana vai dārzu plānots izrotāt ar elektriskiem Ziemassvētku rotājumiem, tad attiecīgajās vietās jāparedz rozetes.