Ūdens ir dabas pirmelements un dabas stihija. Kopš pirmsākumiem ūdens ir bijis svarīgākais un noslēpumainākais elements ikvienam cilvēkam. Tam ir attīroša un atjaunojoša iedarbība, tas nomierina un ārstē.

Pateicoties mūsdienīgām tehnoloģijām un iekārtām, iespējams izbūvēt ūdens elementus atbilstoši jūsu gaumei un vēlmēm.

Strūklakas ar savu ūdens skaņu un interesanto rotaļu spēj ilgstoši piesaistīt skatītāju uzmanību, iepriecināt un atšķirt no ikdienas stresa.
Spilgts apgaismojums radīs īpašu ainavu un noskaņu vakara un nakts stundās. Strūklaka var kalpot ne tikai skaistumam, bet arī veicināt ūdens apmaiņu, bagātināt ar skābekli, netieši attīrot ūdeni vai radot labvēlīgāku vidi zivīm.
Strūklakas iespējams būvēt visdažādākos veidos. Ne vienmēr nepieciešams atklāts ūdens baseins. Tā teicami izskatīsies izlīstot no dzirnakmens vai oļu laukuma.

Strauts izsenis ir kalpojis cilvēkam kā ūdens ņemšanas vieta un izdzīvošanas iespēja. Arī mūsdienās, uzlūkojot tas izraisa patīkamas emocijas ar savu tecējumu un kluso ūdens čalošanu.

Ūdenskritumus un kaskādes var veidot arī atsevišķi, bez strauta un pat ūdenskrātuves. Tiem jābūt līdzvērtīgiem ar dabīgo ainavu. Pilsētvidē un privātā ārtelpā  ūdenskritumus un kaskādes veido kā modernus akcentus.

Ūdenskritumi ar savu ūdens spēli vēsturiski vienmēr ir fascinējuši un piesaistījuši cilvēka uzmanību un interesi. Tādēļ daudzi vēlas šo dabas elementu savā dārzā. Ūdenskritums dārzā ir skatu punkts, kas piesaistīs ikviena uzmanību. Krītošā ūdens skaņa, vieglā gaismas rotaļa naktī un ūdens viļņošanās nomierinās Jūs, un radīs patīkamu noskaņu.