Pavasaris ir klāt un ir sākusies augu stādīšana.
Kas ir svarīgi, lai augs ieaugas!
Visu ziemu podā audzis augs, iestājoties siltam laikam un brīdī, kad zeme ir atkususi, jāstāda dārzā.
Jāsāk ar atbilstošas vietas izvēli, jāizrok 2 reizes lielāka bedre, nekā auga poda diametrs. Esošo augsni (ja tā ir melnzeme) sajauc ar bagātinātu kūdru un attiecīgam augam paredzētiem minerālmēsliem, rūpīgi salaista un sajauc, lai veidotos dubļiem līdzīga masa. Augu ņemot ārā no poda, tas jādara ļoti uzmanīgi, tā lai kopā ar augsni nenotrūktu bārkšsaknes, ar kurām augs uzņem ūdeni un barības vielas. Kad augs ir ielikts stādvietā, ap to rūpīgi ir jāsablīvē augsne, lai neveidotos gaisa kabatas, kā rezultātā ar laiku augs var sašķiebties. Svarīgi ir augu neiestādīt par dziļu, stādot tam ir jābūt tādā pašā līmenī, kā podā.
Lai augs labāk iesakņotos, tos nepieciešams apgriezt – lapu krūmus var griezt jebkurā laikā, bet skuju kokauga dzinumus ieteicams saīsināt īsi pēc jauno dzinumu izdzīšanas. Regulāra augu veidošana veicinās tā dekorativitāti un augam veidosies kvalitatīvs, kupls vainags.
Iestādot augu, tas kārtīgi jāsalaista, ap stādījumiem vai konkrēto augu jāaprok apdobe un dobes vieta jānomulčē ar kūdru vai mizu mulču vismaz 4 cm biezumā.
Ja stādījumi netiek nodrošināti ar automātisko laistīšanu, tad sākumā tie ļoti regulāri jālaista, lai tie neiekalstu.
Ja stāda kokus, tad tiem nepieciešama atsiešana ar atbilstoša lieluma balstiem un atsaitēm. Tas kokam palīdzēs ieaugties un nostiprināt sakņu sistēmu.