Māja un dārzs vienotā stilāAinavu arhitektūra un projektēšana – tas ir pirmais solis līdz Jūsu dārza labiekārtošanai. Pareizi izstrādāts projekts un tā realizācija vēl ilgus gadus priecēs Jūs un Jūsu ģimeni.

Dārzam vienmēr ir jābūt vienotā stilā ar ēku. Mūsdienu ēka modernā stilā izskatīsies neveiksmīgi, ja tai apkārt būs angļu stila dārzs. Tāpēc jebkura dārza projektēšana jāsāk ar jautājumu par ēkas arhitektūru un stilu. Ēkas arhitektūra parasti ir kā atspulgs, kādam stilam priekšroku dod mājas īpašnieks. Tas palīdz ainavu arhitektam noteikt kādā virzienā domāt un projektēt.

Ainavu arhitektūrā ir divi pamatvirzieni: ainavisks un regulārs. Tie ir kā pamats daudziem stiliem dārzu mākslā. Šeit būs daži no tiem:

  • Ainavisks dārzs – šis ir vispopulārākais virziens dārzu mākslā. Te ir skaistas un dabīgas ainavas ar košiem un ainaviskiem stādījumiem. Te ir brīvo formu celiņi un ūdens tilpnes.
  • Regulārs dārzs – tā ir stingra simetrija dārzu plānošanā, tā ir pompozitāte un svinīgums. Taisnas alejas un cirpti stādījumi, ornamentālas puķu dobes zālienā.
  • Modernais dārzs – tā ir ideja par dārza brīvo telpu. Dārza piepildījums un forma ir vienkāršoti. Dārza labiekārtojuma elementi ir lakoniski un to ir maz. Celiņi, stādījumi un ūdens objekti atšķirās ar līniju vieglumu.

Mūsu uzņēmums piedāvā ainavu arhitektūras pakalpojumus, sākot ar nelieliem stādījumiem un privātiem dārziem, līdz sabiedrisko teritoriju un dzīvojamo ēku pieguļošo teritoriju labiekārtojuma projektiem.