Ūdens trūkums pavasarīPavasaris ir nozīmīgs laiks dabai. Iestājoties siltam laikam, sniegam kūstot, augi sāk mosties un notiek svarīgākais process dabā – augšana. Lai tas notiktu pilnvērtīgi, ir nepieciešamas 2 nozīmīgas vielas – ūdens un barības vielas. Ja kāda no šīm vielām nav pietiekamā daudzumā, augi neaug vai aug ļoti slikti.

Ūdens trūkums pavasarīSniegm kūstot veidojas ūdens, bet tas nav pietiekamā daudzumā, lai nodrošinātu augiem nepieciešamo daudzumu. It īpaši smilšainās augsnēs, kurās ūdens un barības vielas ātri izskalojas.

Saulainos un vējainos pavasaros stādījumus nepieciešams laistīt. Tiem ir jānodrošina pienācīgs mitruma daudzums augsnē.

Ūdens trūkums pavasarīĻoti daudzi augi, visbiežāk skujeņi, aiziet bojā pavasara pirmajos mēnešos no ūdens trūkuma. Tiek uzskatīts, kad tie ziemā nosaluši, bet patiesībā pavasarī augsne nav bijusi pietiekami mitra un tie nespēja uzņemt ūdeni un barības vielas.

Rododendriem ūdens in nepieciešams rudenī un pavasarī. Ūdens trūkums pavasarīZiedpumpurus šie augi sāk veidot jau vasaras otrajā pusē, un ja tiem pietrūks vajadzīgais ūdens daudzums, tad ziedpumpuri izkaltīs un pavasarī  nebūs ziedi.

Papildus laistīšana nepieciešama – tūjām, eglēm, kadiķiem, priedēm un visa veida rododendriem.