laistīšanaZinātnieki prognozē, ka klimats mūsu platuma grādos paliks karstāks un sausāks, par ko liecina arī šī gada pirmais pusgads. Iespējams tādēļ interese par automātiskajām laistīšanas sistēmām ir ievērojami palielinājusies.

Automātiskās laistīšanas sistēmas  tagad vairs netiek uzskatītas par lepnību, bet gan par mūsdienīgas savrupmājas vai biroja nepieciešamību.  Ja ir izveidota pievilcīga, dekoratīva labiekārtota teritorija zaļā zona, tad vajadzēs noteikti to laistīt un kopt, uzturot to krāšņu un kārtīgu.

Automātiskās laistīšanas sistēmasKā darbojas automātiskā laistīšanas sistēma?
Pa teritoriju pēc iepriekš izstrādāta plāna, tiek ierīkoti rotējoši vai statiski laistīšanas sprinkleri , kas sistēmai uzsākot darbu pacelsies virs zemes. Tos var noregulēt, lai laistītu noteiktus teritorijas segmentus.  Dobēm tiek ierīkota pilienveida līnija. Vadības blokas iedarbinās laistīšanas zonas, katrā ar noteiktu sprinkleru daudzumu, kas pakāpeniski nolaistīs visu teritoriju. Bet lietus sensors sistēmai neļaus darboties
lietus laikā.

Automātiskās laistīšanas sistēmasKo var laistīt ar automātiskās laistīšanas sistēmas palīdzību?
Ar laistīšanas sistēmas palīdzību var laistīt teritoriju daudzus gadus, taupot pūles, laiku un līdzekļus , pretī saņemot skaistu,  zaļojošu dārzu. Ierīkojot sistēmu tiks aplaistītas visas zaļās zonas kā zālienu, puķu dobes, augļu koki, siltumnīca, puķu kastes, u.c.

Automātiskās laistīšanas sitēmasKad labāk ierīkot laistīšanas sistēmu?
Ierīkot automātiskās laistīšanas sistēmas var gan esošā zālienā un stādījumos, gan vienlaicīgi ar ierīkošanu. Pirms dārza ierīkošanas to darīt ir vienkāršāk, taču, ja dārzs tiks mainīts vai papildināts, jāparedz iespēja laistīšanu paplašināt.

Cik izmaksās ierīkot automātisko laistīšanas sistēmu?
Laistīšanas sistēmas ierīkošana ar darbu, materiāliem un vadības bloku, parasti svārstās no 2.00 - 5.00 €/m2. Tā atkarīga no teritorijas sadalījuma, lieluma, dobju skaita, u.c.

Automātiskā laistīšanas sistēmaCik daudz ūdens nepieciešams automātiskajai laistīšanas sistēmai?
Vispirms jāizbūvē ūdens ņemšanas vieta, vai arī jāpieslēdzas esošajai.  Tas var būt dziļurbums, spice, ezers, pilsētas vai ciema ūdensvads u.c. Sistēmas prasības  tiek rēķinātas pie ūdens daudzuma 60l/min un 3 atmosfēru spiediena.

Ko es iegūšu ierīkojot  automātisku laistīšanas sistēmu?

  • Tiks taupīts ūdens (aplaistīts precīzāk, noteiktu laiku)
  • Automātiskās laistīšanas sistēmasDodoties atvaļinājumā, dārzu varēsiet atstāt laistīšanas sistēmas ziņā
  • Augi saņems nepieciešamo ūdens daudzumu diennakts vēsajā laikā
  • Augi un zāliens būs veselīgāki un ziemcietīgāki
  • Sistēmu, kas  kalpos daudzus gadus.