Rudens darbi dārzāLīdz ar pirmajām rudens salnām, kas padara dārzu rudenīgi krāsainu ir īstais brīdis palīdzēt dārzam iegrimt dziļajā ziemas miegā. Lai veiksmīgi pārziemotu augiem, kam ir vidēja vai vāja ziemcietība.

Šobrīd vēl pēdējo reizi jānopļauj zāliens. Nobirušās lapas vieglāk nogrābt īsā zālē un īss mauriņš labāk pasargāts no sniega pelējuma.

Nobirušo lapu savākšana dārzā ir viens no veidiem kā ierobežot dažādas sēņu izraisītas slimības gan augļu kokiem, gan dekoratīvajiem augiem.

Pēc pirmās salnas, kad viss vasaras krāšņums pārvērties caurspīdīgi brūnā un saplakušā masā ir īstais laiks izrakt dāliju un kannu gumus. Rudens darbi dārzāNovietot tos kastēs glabāšanai līdz pavasarim.

Augus ar vidēju ziemcietību kā, piemēram, rozes, budlejas un japānas kļavas mūsu klimatiskajos apstākļos ir jāpiesedz, lai arī nākamajā sezonā tā priecētu dārza īpašnieku.
Rudens darbi dārzāAugu ieziemošanu var padarīt par aizraujošu skulptūru izveides procesu dārzā.

Kā ieziemošanas materiālus var izmantot niedru paklājus, ko pēc tam dekorē ar krāsainām lampiņu virtenēm.Rudens darbi dārzā

Līdz pat salam turpinās sīpolpuķu un lielo kokaugu stādīšanas laiks.


Nedrīkst aizmirst par dārza dīķi vai strūklaku. Sūkņi, filtri un lampas nedrīkst iesalt ledū tāpēc tās jāizņem un jānoliek sausā vietā. Īpaši jāparūpējas par zivīm, ziemas periodā ūdeni bagātinot ar skābekli.