Ogu ābele Malus baccataKlāt augusts, septembris – tradicionālie latviešu kāzu mēneši. Kāzu rīkotājus noteikti nodarbina doma, ko darīt ar neiztrūkstošo kāzu rituālu - mīlestības koka stādīšanu. Jaunais pāris stāda koku, kas simbolizē viņu mīlestību. Lai aiztaupītu jaunajam pārim vilšanās sajūtas, kad kociņš aiziet bojā vai pēc gadiem jānozāģē noderēs ainavu arhitektes ieteikumi.

Pirmais, kas noteikti jāizvērtē ir vieta, kurā simboliskais kociņš tiks stādīts. Koka suga jāizvēlas atbilstoši augšanas apstākļiem un telpai. Kokam arī pēc 50 gadiem šajā vietā jājūtas komfortabli un tas nedrīkst apgrūtināt apkārtnes ēkas un iedzīvotājus.

Magnolija Magnolia kobusTradicionāli no folkloras zinām, ka precībās stāda liepas vai ozolus. Šīs sugas ļoti labi iekļaujas lauku ainavā. Jārēķinās, ka pieaugušā koka augstums ir ap 25 metriem un vainaga diametrs10 – 15 metri. Pilsētā koku stādīšana jāsaskaņo ar zemes īpašnieku, vai apsaimniekotāju.

Pirms koku stādīšanas jāpadomā par to, kas varēs parūpēties kādu laiku par šo kociņu, kā arī, kas sagatavos stādāmo vietu. Padomājot par šīm lietām, simboliskais kociņš tiek maksimāli pasargāts no bojāejas.

Noteikti var izvēlēties kokus, kas katru gadu bagātīgi uzzied baltiem, vai rožainiem ziediem tādejādi atgādinot par līgavas krāšņumu.

  • ‘Paul’s Scarlet’ Crataegus leavigataOgu ābele Malus baccata ir 4m augsts koks, kura vainaga platums 2metri. Koks dekoratīvs ir 2 reiz gadā, kad tas maijā zied un, kad ienāk auglīši.
  • Magnolija Magnolia kobus, kas ļoti krāšņi zied pirms lapu plaukšanas. Ziemcietība viduvēja
  • Divirbuļu vilkābele  ‘Paul’s Scarlet’ Crataegus leavigata augstums 5m platums 2m
  • Baltā robīnija ‘Tortosa’ Robinia pseudoacacia; augstums 8 – 10m, vainaga diametrs 5 – 8m. Zari izlocīti kā korķu viļķis, lapas sagrieztas.

 

Un protams rododendri. Kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” ir speciāli atvēlēta  teritorija jaunlaulāto stādītiem rododendriem.