Zivis un ziema

Bieži ierīkojot dekoratīvo baseinu vai dīķi, iepriekš netiek domāts, ka nākotnē tajā dzīvos arī zivis. Tādā gadījumā nepieciešams plānot papildus ūdens attīrīšanu, kā arī veikt citus nepieciešamos pielāgojumus tīra ūdens uzturēšanai un zivju pārziemošanai.

Populārākās zivis, kas tiek audzētas dekoratīvajos dīķos ir dekoratīvās - koi karpas, sarkanās foreles, introducētās - foreles, stores, baltie amūri, karpas, kā arī, vietējās saldūdens zivis - līņi, karūsas, asari, līdakas, u.c.

Rudenī dienas kļūst īsas un lielākoties ir apmākušās, tas samazina ūdensaugu fotosintēzes aktivitāti un fotosintēzes ilgumu. Pazemināta temperatūra palēnina visu ūdens organismu fizioloģisko procesu norisi! Daļa no dīķu veģetācija atmirst un sāk sadalīties. Zivju aktivitāte un metabolisms mainās līdz ar ūdens temperatūru. Zivis ir aktīvākas siltā ūdenī un mazāk aktīvas – aukstā ūdenī. Zivju metabolisma un gremošanas procesi sāk samazināties jau, ūdens temperatūrai pazeminoties zem 15 °C. dažādu sugu zivīm ir atšķirīga arī pārziemošana – citas ir aktīvākas arī ziemā, citas jau rudenī ūdenstilpņu dziļākajās vietās ierokas dūņās.

Ziemas periodā jāraugās, lai zivīm pietiktu ūdenī izšķīdušā skābekļa. Bieži vien dīķa dibenā lapu u.c. organisko vielu trūdēšanas rezultātā tiek atņemtas zivīm nepieciešamās elpošanas rezerves, tāpēc jārūpējas par papildus skābekļa piegādi, lai zivis varētu veiksmīgi pārziemot.

Dīķa attīrīšana no sniega, āliņģu veidošana var samazināt skābekļa deficītu ūdenī, jo attīrot ūdenstilpni no sniega sega, tam piekļūst gaisma, bet veidojot āliņģus ūdens tiek apgādāts ar papildus skābekli. Lai āliņģis neaizsaltu var izmantot speciālus putuplasta āliņģu, kuros veidojas gaisa rezerve vai aprīkot āliņģi ar nelielu sūkni vai kompresoru. Arī dažādi ūdensaugi, kas daļēji iesaluši ledū var veidot gaisa kabatas.

Aqua Oxy 4800Aerators Aqua Oxy 4800 CWS

Ražotājs: Oase
Modelis: 4800
dārza preces

zivis ziemāSūknis IceFree 20 pret aizsalšanu

Ražotājs: Oase
Modelis: IceFree 20
dārza preces